Σχετικά με το νέο του εγχείρημα, που θα είναι μία βιωματική ταινία, αλλά και τα ριάλιτι στην τηλεόραση μίλησε ο Χάρης Τζωρτζάκης.
Ο αγαπημένος ηθοποιός μίλησε στην κάμερα της εκπομπής Mega Καλημέρα και μεταξύ άλλων είπε: «Επιτέλους, ο κόσμος αγκαλιάζει την μυθοπλασία. Καιρός ήταν να γίνει. Τα ριάλιτι είναι σκουπίδια, αν όχι όλα, για να μην τα κρίνουμε και όλα, τα περισσότερα είναι για πέταμα. Κάποιες εκπομπές μαγειρικής δεν είναι το ίδιο με κάτι άλλα τηλεσκουπίδια που βάζουν μέσα ανθρώπους να αλληλοφαγωθούν και να πουλήσουν την σεξουαλικότητά τους και όλο αυτό το χυδαίο κομμάτι».
Όσον αφορά το νέο του επαγγελματικό βήμα, ο Χάρης Τζωρτζάκης ανέφερε: «Ετοιμάζω μία βιωματική ταινία με σενάριο δικό μου. Μία ιστορία που μας είχε συμβεί πριν κάτι χρόνια. Είναι κάτι που θέλουμε να μοιραστούμε, γιατί ξέρουμε ότι αυτό το περιστατικό αφορά πολύ κόσμο. Δεν με λυτρώνει αυτή η ταινία, είναι κάτι που δεν μπορεί να με λυτρώσει, γιατί είναι πολύ προσωπικό. Η τέχνη, ωστόσο, συμβάλλει στο να αναζητήσεις πράγματα που έζησες και να τα δεις με άλλη ματιά και να τα κάνεις τέχνη».
Το εν λόγω project το οργάνωσε μαζί με την γυναίκα του, Έφη, για την οποία δήλωσε: «Με την γυναίκα μου έχουμε χτίσει μία σχέση δυναμική μέσα από τις δυσκολίες. Μας συμβαίνουν πράγματα, που μας στιγματίζουν. Τα κρατάμε και συνεχίζουμε την κοινή ζωή μας».
Τέλος, ο Χάρης Τζωρτζάκης αναφέρθηκε στο ελληνικό #metoo: «Έχω αντιμετωπίσει την ξεφτίλα κάποιων ανθρώπων στο θέατρο, που προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν γεγονότα. Πρέπει τα νέα παιδιά να μιλάνε για ό,τι τους συμβαίνει».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.