Ο Αργύρης Πανταζάραςσκηνοθετεί και συμμετέχει στην θεατρική παράσταση «This is not Romeo and Juliet», η οποία και πραγματεύεται τον έρωτα, όμως όπως εξήγησε, ο ίδιος δεν τον εμπιστεύεται πλέον.
Συγκεκριμένα, ο ηθοποιός μίλησε στην κάμερα της εκπομπής Καλύτερα Δε Γίνεται και αναφέρθηκε στον ρόλο, που έχει ο έρωτας στην ζωή του.
«Το τελευταίο πράγμα, που ήθελα ήταν να παίξω τον Ρωμαίο. Φέρνουμε λοιπόν, δύο ηθοποιούς, δύο ερμηνευτές στα όρια των γελοτοποιών να αρνηθούν να παίξουν την παράσταση. Δεν θέλω να την παίξω, δεν θέλω να ερωτευτώ, δεν θέλω να πεθάνω. Είμαστε μία γενιά, που πάντα θα λέει: "Αν είναι έτσι ο κόσμος, εγώ σου κόβω την συνέχεια"», εξήγησε αρχικά για την παράσταση.
Σχετικά με την δική του ζωή και την πίστη του στον έρωτα, ανέφερε: «Συνειδητά πια, λέω όχι στον έρωτα. Αν το καλοσκεφτείς, ο έρωτας είναι μία νεύρωση. Μπορείς να ερωτεύεσαι κάθε πέντε μέρες και να ξε-ερωτεύεσαι. Επίσης, αυτού του είδους τη νεύρωση εγώ δεν την εμπιστεύομαι πια. Μπορεί να κινεί σύμπαντα και να δημιουργεί, αλλά μπορεί και να διαλύει. Δεν μου επιτρέπω σε καμία περίπτωση να το νιώσω αυτό πολλές φορές. Λοιπόν, παιδιά, να τελειώνουμε με τον έρωτα και να πηγαίνουμε στο επόμενο στάδιο, που είναι η αγάπη. Από αγάπη δεν δολοφόνησε κανένας, από αγάπη δεν αυτοκτόνησε κανένας. Ας δώσουμε λίγο χώρο πια στο μετά».
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.