ΗΒαλέρια Κουρούπησε συνέντευξή της μίλησε για τις μεγάλες αλλαγές που έχουν συμβεί στη ζωή της μετά τον χωρισμό της από τονΝίκο Ξύδη. Η γνωστή ηθοποιός παραδέχτηκε πως διατηρεί μια άψογη επικοινωνία με τον πρώην σύζυγό της, τον οποίο συναντά τακτικά όπως αναφέρει η ίδια….
Πώς καταφέρνετε και διατηρείτε άριστες σχέσεις μετά το διαζύγιο;
«Σ’ εμάς, το διαζύγιο μας απέδειξε ότι είχαμε μια πάρα πολύ ωραία σχέση, ότι ερωτευτήκαμε, αγαπηθήκαμε, κάναμε καλά που αποκτήσαμε παιδί, γιατί είμαστε δυο άνθρωποι που συνεννοούνται. Ακόμη αγαπάει ο ένας τον άλλον, δεν σημαίνει ότι επειδή δεν είμαστε μαζί σαν ζευγάρι, πρέπει να σβήσουμε όλα τα προηγούμενα. Αλληλοβοηθιόμαστε, σταθήκαμε στα δύσκολα ο ένας στον άλλον και παραμένουμε οικογένεια. Δεν μας δένει μόνο το παιδί, μ’ ενδιαφέρει πάρα πολύ η ζωή και η δουλειά του Νίκου, όπως κι εκείνον αντίστοιχα. Μιλάμε στο τηλέφωνο και βρισκόμαστε… Μεγαλώσαμε μαζί και αν τον απαρνηθώ και τον αντιπαθήσω, κάποιο λάθος θα έκανα και όταν τον διάλεξα».
Η σχέση με την πρώην πεθερά σας, Ελένη Βιτάλη, διαταράχθηκε μετά το διαζύγιο;
«Η Ελένη είναι ανοιχτόμυαλη και άνθρωπος του συναισθήματος που ακούει. Πράγματι, κανείς δεν θα ήθελε να τελειώσει αυτός ο γάμος, αλλά ήταν εκεί να στηρίξει και να δώσει κουράγιο», είπε η ηθοποιός στο περιοδικό «Εγώ».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.