Στη σειρά «Συμπέθεροι απ’ τα Τίρανα» ο Άλφρεντ κερδίζει τη συμπάθεια της Πωλίνας και της Πένης
Απόψε, στις 21:00, στο MEGA
Επεισόδιο 8 - Tίτλος Επεισοδίου: «Γαμπρός απ’ το Λονδίνο»
O Λυκούργος και o Βασίλης είναι περήφανοι Έλληνες και ούτε κουβέντα δεν ακούν για αλλοεθνείς πολιτισμούς. Πας μη Έλλην βάρβαρος.
Κλείσιμο
Όμως, η Πωλίνα και η Πένη, λόγω συμπτώσεων αλλά και ματαιοδοξίας, έχουν πείσει η μία την άλλη ότι ο Άλφρεντ, το αγόρι της Λίζας, είναι Άγγλος αριστοκράτης και γιος του λόρδου Ντόρτσεστερ. Ο Λυκούργος γίνεται έξαλλος όταν η Πένη προσπαθεί να του γλυκάνει το νέο.
Παράλληλα, ο βουλευτής Λαλαμπίρδας ενημερώνει τον Λυκούργο για την επικείμενη αδειοδότηση χιονοδρομικού κέντρου στον Αϊ Γιάννη τον Πρόδρομο. Τύφλα να έχει η Αράχοβα.
Ο Λυκούργος θα ευνοηθεί, μιας και τα σχέδια για το χιονοδρομικό περνάνε από το οικόπεδο της Πένη στη Γκουργκουτζέλα. Το μισό οικόπεδο, γιατί το άλλο μισό είναι της αδερφής της Πένης, της Πωλίνας. Τα δύο μπατζανάκια θα αναμετρηθούν για να γίνει το Κουδουνάρι το νέο Νταβός.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.