Η Μαίρη Μπάρκουληνοσηλεύεται στο νοσοκομείο, αφού διαγνώστηκε με το αυτοάνοσο νόσημα Χασιμότο και όπως είναι λογικό η είδηση κάνει τον γύρο του διαδικτύου, γεγονός που δεν ευχαριστεί ιδιαίτερα τον γιο της, Νίκο Μπάρκουλη.
Εκνευρισμένος με την συνεχή αναπαραγωγή της είδησης από τα media, ο γιος του αείμνηστου Ανδρέα Μπάρκουλη απάντησε στα δημοσιεύματα μέσω του Instagram.
Στην πρώτη ανάρτηση που έκανε στον προσωπικό του λογαριασμό, ο Νίκος Μπάρκουλης κοινοποίησε μία φωτογραφία με διάφορα δημοσιεύματα και πάνω της έγραψε: «Σας ταΐσαμε και γι' αυτόν το μήνα. Τρέξτε, τρέξτε δημοσιογράφοι, μοιράζουμε φαγητό. Y'all are lame και άξιοι της μοίρας σας».
Κλείσιμο
Στην συνέχεια, έκανε μία δεύτερη ανάρτηση, στην οποία έγραψε: «Αφήνω τώρα το κινητό γιατί άμα δεν με ελεγξω θα γίνει μεγάλη χοντράδα και θα πω τόσα πολλά που δεν θα υπάρχει γυρισμός. Εξάλλου τώρα είμαι "διάσημος" και είμαι στην τηλεόραση. Πρέπει να προσέχω τι λέω ε; Θα έρθει η ώρα».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.