Συνέντευξη παραχώρησε ηΒίκυ Πρωτογεράκηκαι μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στον Δημήτρη Λιγνάδη και τον Πέτρο Φιλιππίδη.
Η ηθοποιός μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «Πρωινό» και τόνισε πως δεν μπορεί να πιστέψει ότι οι δύο άντρες κατηγορούνται για τα συγκεκριμένα αδικήματα.
«Το νόημα της φυλακής είναι να σωφρονιστείς και να επανενταχθείς στην κοινωνία, όχι να σε φτύνουν, να σε θέλουν κάτω και να μην σηκωθείς ποτέ», είπε αρχικά.
Στην συνέχεια, αναφέρθηκε στονΔημήτρη Λιγνάδη και τις αντιδράσεις που έχει προκαλέσει η απόφασή του να ανεβάσει θεατρική παράσταση στις φυλακές.
«Σε κάποιους κακοφάνηκε που ο Λιγνάδης έκανε θεατρικό στη φυλακή. Πολύ καλά έκανε, λέω εγώ. Για να σωφρονιστούν δεν έχουν μπει μέσα αυτοί οι άνθρωποι; Το θεατρικό παιχνίδι και η δύναμη της τέχνης δεν είναι ένας τρόπος για να φύγεις από το σκοτάδι και να επανενταχθείς;», είπε χαρακτηριστικά.
Για τονΠέτρο Φιλιππίδηδήλωσε: «Τον γνώριζα από μικρό παιδί, δεν τον είχα ικανό να κάνει κάτι τέτοιο. Η κάθε κοπέλα, που μπορεί όντως να φοβήθηκε και να το εισέπραξε έτσι, είναι ένας διαφορετικός χαρακτήρας. Ο κάθε άνθρωπος δεν εισπράττει με τον ίδιο τρόπο μία συμπεριφορά. Κάποιος μπορεί να φοβηθεί πολύ και να θεωρήσει ότι κινδυνεύει. Αυτό είναι προσωπικό από ένα σημείο και μετά. Το θέμα είναι το εξής: Έγινε ή δεν έγινε η πράξη; Εγώ θεωρώ ότι κάποια πράγματα έχουν τραβηχτεί και η αλήθεια είναι κάπου ενδιάμεσα».
Τέλος, τόνισε ότι η ίδια θα υπερασπιζόταν τον Δημήτρη Λιγνάδη, μιας και γνωρίζει την καλή του πλευρά. «Ο Λιγνάδης ήταν φωτεινό άτομο. Την πλευρά αυτή δεν την γνώριζα εγώ, δεν την είχε δείξει ποτέ σε εμάς. Θα τον υπερασπιζόμουν. Αν μου το ζητούσε θα το έκανα, ήξερα τον πατέρα του, τον είχα δάσκαλο και τον θεωρούσα πνευματικό μου πατέρα. Λόγω του ίδιου θα τον υπερασπιζόμουν», είπε.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town