Για την πρωτοφανή ταλαιπωρία που υπέστησαν οι κάτοικοι του λεκανοπεδίου της Αττικής, λόγω της ισχυρής χιονόπτωσης, τοποθετήθηκε η Τραϊάνα Ανανία, σε ανάρτησή της στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram.
«Όπως και πέρσι που χιόνισε ..και για λίγο τα βλέπαμε όλα λίγο άσπρα και λίγο πιο αισιόδοξα. Είμαι ευγνώμων γι’ αυτό το συναίσθημα. Είναι σαν να μας έκανε τη χάρη και μας έφερε λίγο χιόνι στο μπαλκόνι, μιας και δεν έχουμε φράγκο να πάμε Αράχωβα να παίξουμε με το χιόνι.
Όσον αφορά την άσχημη πλευρά της χιονοθύελλας τον εγκλωβισμό των οχημάτων στην Αττική οδό και άλλα άπειρα δεινά λυπάμαι πολύ που η Ελλάδα εγκαταλείπει μονίμως τους ανθρώπους της. Δεν υπάρχει κανένας σεβασμός.
Αλήθεια δεν ξέρω σε τι χώρα ζούμε και δεν ξέρω και πως θα αλλάξει αυτή η κατάσταση δυστυχώς. Εύχομαι ένα καλύτερο μέλλον για τον καθένα μας κι αν δεν υπάρχει εδώ ας βρούμε τη δύναμη να το ψάξουμε αλλού», έγραψε η Τραϊάνα Ανανία.
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.