Ένας μουσικός ρίχτηκε στη μάχη του MasterChef - Ο Κουτσόπουλος γνώριζε τραγούδια του
Κατάφερε να μπει ο Νίκος Μπέρκας στο σπίτι με την πάπια που πρόσφερε στην κριτική επιτροπή;
O Νίκος Μπέρκας από τη Βούλα θέλησε να δοκιμάσει την τύχη του στη μαγειρική και τοMasterChef. Όπως είπε ότι έχει μάθει στη μαγειρική το έχει μάθει μόνος του. Στο επάγγελμά του όπως είπε έχει σπουδάσει μετάφραση και υποτιτλισμό αλλά ασχολείται με την μουσική παίζοντας κιθάρα και το τραγούδι.
O Νίκος αν και δεν παρουσίασε το πιο όμορφο από άποψη εμφάνισης πιάτο κατάφερε να αποσπάσει τρία ναι από την κριτική επιτροπή καθώς η πάπια που πρόσφερε στους κριτές ήταν άψογα ψημένη.
Πρώτος από τους κριτές που δοκίμασαν το πιάτο ήταν ο Λεωνίδας Κουτσόπουλοςο οποίος δεν στάθηκε μόνο στις μαγειρικές ικανότητες του Νίκου. Φάνηκε πως τον γνώριζε από την μουσική καθώς ήξερε τα τραγούδια του «Καπνός» και «Καλοκαίρι».
Μάλιστα ο Λεό χαρακτήρισε τον εαυτό του «Αηδόνι της γαστρονομίας» με αποτέλεσμα να τον πειράζουν οι άλλοι δύο κριτές αλλά και ο διαγωνιζόμενος που του ζήτησε να τραγουδήσει...
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.