Ενώ λοιπόν, όλοι τους έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και διαγωνίστηκαν με διπλές χορογραφίες, εντυπωσιάζοντας κοινό, κριτική επιτροπή, αλλα και τον special guest της βραδιάς, Νίκο Κοκλώνη, η Τζώρτζια Γεωργίου ήταν εκείνη που κατάφερε να κατακτήσει το έπαθλο.
Μη μπορώντας να συνειδητοποιήσει τη νίκη της, παρά το γεγονός ότι ήταν εξ' αρχής ένα από τα φαβορί, η λαμπερή παρουσιάστρια είπε: «Δεν το πιστεύω ότι έχει γίνει αυτό αλήθεια, το ήθελα από την πρώτη μέρα πάρα πολύ. Νιώθαμε τόσο κοντά, αλλά ταυτόχρονα τόσο μακριά, τελικά το πήραμε».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.