Δημήτρης Ξανθόπουλος: «Δεν είμαι ο άνθρωπος που εκκλησιάζεται κάθε Κυριακή, αλλά υπάρχει η πίστη μέσα μου»
Ο ηθοποιός μίλησε για τον ρόλο του στη νέα σειρά του MEGA, «Άγιος Παΐσιος - Από τα Φάρασα στον Ουρανό»
Ο Δημήτρης Ξανθόπουλος, που υποδύεται τον Πρόδρομο Εζνεπίδη, τον πατέρα του Αγίου Παϊσίου στην ιστορική-βιογραφική σειρά του MEGA, «Άγιος Παΐσιος - Από τα Φάρασα στον Ουρανό» βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «MEGA Καλημέρα».
Ο ηθοποιός μίλησε στην Ελεονώρα Μελέτη και στον Κώστα Τσουρό για το ρόλο του, την επιτυχία της σειράς αλλά και τον Άγιο Παΐσιο.
«Βλέπουμε μια οικογένεια δεμένη, ενωμένη, υπάρχει σεβασμός. Πώς μπολιάστηκε μέσα του με αυτήν την πραγματικότητα ο ίδιος ο Άγιος», είπε αρχικά.
Για τον ρόλο που παίζει η πίστη στη ζωή του, ανέφερε: «Δεν είμαι ο άνθρωπος που εκκλησιάζεται κάθε Κυριακή, δεν ακολουθώ το πρωτόκολλο αλλά υπάρχει η πίστη μέσα μου».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chrf21tlwn9d)
Κλείσιμο
Για τον Παΐσιο Έξαρχο που υποδύεται τον μικρό Αρσένιο στα πρώτα επεισόδια, τόνισε: «Ένα πολύ ιδιαίτερο παιδί. Η οικογένειά του είναι πολύ θρησκευόμενη. Είναι πιστός και προσεύχεται».
Για τον ρόλο του, είπε: «Είναι πολύ δύσκολος ρόλος και προσπάθησα να μην γίνω γραφικός. Ένας γνωστός μου τον είχε γνωρίσει τον Άγιο Παίσιο. Άνθρωποι που τον έχουν γνωρίσει από κοντά τον Παΐσιο τους είχε κάνει τρομερή εντύπωση αυτό το πρόσωπο».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chy75io5w18x)
Για την οικογένειά του αποκάλυψε πώς κανένα από τα δύο του παιδιά δεν έχει καλλιτεχνική φύση. Ακόμα, πρόσθεσε ότι ο κόσμος στο δρόμο τον ρωτάει τι θα γίνει στα επόμενα επεισόδια της σειράς.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.