Η Αλίκη Κατσαβού εξομολογείται: «Ο γιος μου ο Φοίβος είναι η πυξίδα μου, εκείνος με έσωσε»
Η ηθοποιός μίλησε για την πανδημία, τον γιο της και τις οικογενειακές διενέξεις που ξέσπασαν, μετά τον θάνατο του Κώστα Βουτσά
Δύο χρόνια μετά το θάνατο του Κώστα Βουτσά, έχουν συμβεί πολλά δυσάρεστα γεγονότα και η Αλίκη Κατσαβού εξομολογήθηκε πώς τα αντιμετωπίζει στην εκπομπή «Στούντιο 4».
Η ηθοποιός μίλησε, μεταξύ άλλων, για την πανδημία, τον πόλεμο και τον γιο της, Φοίβο.
Πιο συγκεκριμένα, η Αλίκη Κατσαβού είπε:
«Μετά τον θάνατο του Κώστα ξεκίνησε η πανδημία, τώρα ένας πόλεμος μαίνεται κάπου στην ευρύτερη γειτονιά. Δεν μπορεί κανείς να σκέφτεται μόνο τον εαυτό του και τη στεναχώρια του. Βρίσκεται μέσα σε μια δίνη πραγμάτων και ψάχνει να βρει την ισορροπία του, να μην ξεχνάει που πατάει.
Έχω ένα πολύ μικρό παιδί και αυτό είναι η πυξίδα μου και νομίζω από αυτό σώθηκα κιόλας. Δεν κοίταξα τη δική μου ανάγκη, ούτε λογάριασα ότι χρειάζομαι κάποιου είδους ψυχολογική υποστήριξη. Σκέφτηκα ότι αν ασχοληθώ με ένα άλλο πλάσμα που έχει τη δική μου ανάγκη για να επιβιώσει, αν αυτό το πλάσμα τραβήξει όλη μου την προσοχή, κάπως το πένθος θα περνάει λίγο λίγο».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci8n57nzwmsx)
Αναφορικά με τις οικογενειακές προστριβές, που προέκυψαν μετά το θάνατο του ηθοποιού, η Αλίκη Κατσαβού έκανε ξεκάθαρο ότι:
«Για μένα δεν υπάρχουν θέματα, δεν βρίσκομαι σε κάποιου είδους διάλογο ή διαμάχη. Εγώ δεν έχω να χωρίσω και να μοιράσω με κανέναν τίποτα. Απλά, η πανδημία και η απόσταση δεν βοηθάει τις σχέσεις. Εγώ αγαπάω όλα τα κορίτσια, τη Σάντρα την βλέπω περισσότερο».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.