Η παράσταση «Η μακαρίρισσα μητέρα της κυρίας» ήταν προγραμματισμένη να ανέβει το Σάββατο 5 Μαρτίου στο τοπικό θέατρο Πύργου, με πρωταγωνιστή τον Παύλο Χαϊκάλη.
Λόγω ενός προβλήματος υγείας που ταλαιπωρει τον πρωταγωνιστή της παράστασης, ο Παύλος Χαϊκάλης επιλέχθηκε για να τον αντικαταστήσει, καθώς βρίσκεται πλέον, μόνιμα στην Ηλεία, μετά την μετακόμισή του από την Αθήνα.
Έχοντας κάνει τις απαραίτητες πρόβες, ο ηθοποιός ήταν έτοιμος για την πρεμιέρα, όμως ο Δήμος Πύργου δεν φάνηκε να συμφωνεί.
Συγκεκριμένα, η κοινότητα που είχε παραχωρήσει το τοπικό θέατρο στη θεατρική ομάδα «Δούρειος Ίππος» διαφώνησε κάθετα με την επιλογή του Παύλου Χαϊκάλη ως αντικαταστάτη και αποφάσισε την ανάκληση του χώρου.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.