Γεωργία Καλλέργη: «Ο Νίκος Σεργιανόπουλος ήταν ένας από τους πιο καλούς ανθρώπους που συνάντησα στη ζωή μου»
Για τον εκκλιπόντα ηθοποιό και τη συνεργασία τους στους «Στάβλους της Εριέτας Ζαΐμη» μίλησε η ηθοποιός
Για τη συνεργασία της με τονΝίκο Σεργιανόπουλο μίλησε η Γεωργία Καλλέργη.
Η γνωστή ηθοποιός αναφέρθηκε στη σειρά «Οι στάβλοι της Εριέτας Ζαΐμη» και τόνισε πως ο ηθοποιός, που δολοφονήθηκε ήταν ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που γνώρισε στη ζωή της.
«Στη σειρά υποδύθηκα τη Γαλλίδα, Ζουζού Ντε Λα μερ. Εκείνη την περίοδο με είχε δει ο κύριος Ρήγας να παίζω στο θέατρο, έναν ρόλο στα γαλλικά και μου πρότεινε να υποδυθώ στους "Στάβλους της Εριέτας Ζαΐμη" τη συγκεκριμένη γυναίκα. Ο ίδιος ο Αλέξανδρος θέλησε να υπάρχουν μέσα στην όμορφη "φυλακή" μας κι άλλες εθνικότητες, ώστε να έχει περισσότερα χρώματα η αίσθηση και το γενικότερο κλίμα της σειρά», δήλωσε στο περιοδικό «Λοιπόν» η ηθοποιός.
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, ανέφερε πως ο συγκεκριμένος ρόλος τη βοήθησε πάρα πολύ στην καριέρα της.
«Με έκανε να εξελιχθώ αυτός ο ρόλος, με έκανε να σκεφτώ τα πράγματα από μία άλλη οπτική. Ήταν ένας ρόλος ενταγμένος σε μία γνήσια καλλιτεχνική δουλειά», εξήγησε.
Όσο για τις συνεργασίες της με τους υπόλοιπους ηθοποιούς, η Γεωργία Καλλέργη δήλωσε: «Μου έχουν μείνει βαθιά στη μνήμη μου, οι άνθρωποι που γνώρισα εκεί. Αρχικά, ο αείμνηστος Νίκος Σεργιανόπουλος, ένας από τους πιο καλούς ανθρώπους που συνάντησα στη ζωή μου. Επίσης, ο Γιάννης Μποσταντζόγλου, ένας πολύ αγνός συνάδελφος με ψυχή μικρού παιδιού. Αλλά γνώρισα και γυναίκες με αξία, γιατί όλες οι συνάδελφοι ήταν μία και μία».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.