«Νόσησα από κορωνοϊό και έμεινα 7 εβδομάδες στο νοσοκομείο, ο κόσμος μου έλεγε σε μηνύματα “καλά να πάθεις, να πεθάνεις”. Ήταν πολύ δύσκολο. Οι απώλειες είναι πολλές σε εμένα, πρώτα έχασα τη μητέρα μου και μετά την αδελφή μου, που την έχασα 3 χρόνια μετά. Η αδερφή μου ήταν η δεύτερη μητέρα μου. Πέρασα κατάθλιψη καραμπινάτη, έκανα θεραπεία 1 χρόνο. Μετά από το Άγιο Όρος έγινε ταύτιση της μάνας μου με την Παναγία. Αυτή η ταύτιση με λύτρωσε», είπε αρχικά ο Τάκης Χρυσικάκος.
Ο Τάκης Χρυσικάκος είπε στη συνέχεια: «Η τηλεόραση παλιά ήταν κάτι το ισοπεδωτικό, οι σειρές έκαναν 70%. Δεν πρόλαβα τα υψηλά κασέ στην τηλεόραση, παίρναμε ένα μεροκάματο. Μου φαινόταν πολύ φθηνή η τηλεόραση και λίγο την σνόμπαρα. Ήμασταν στην Ύδρα με Μελίνα – Ντασέν, Ανδρέου – Βαλσάμη, Ανουσάκη – Παπακωνσταντή και έγινε μια ουρά από κόσμο, νόμιζα ότι ήθελαν την Μελίνα και ήταν για εμένα. Εκείνη ήταν η στιγμή της συνειδητοποίησης, ότι είμαι εφήμερος».
Σε άλλο σημείο της συνέντευξής του αναφέρθηκε στην Αλίκη Βουγιουκλάκη και τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ: «Η Αλίκη που ήταν το νούμερο 1, ήταν σε αγωνία για το πώς θα παραμείνει πρώτη. Η συνεργασία μαζί της ήταν πολύ καλή, δεν αναπτύχθηκε φιλία όμως. Με τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ δεθήκαμε πάρα πολύ, είχα την τιμή να λέει ότι είμαστε φίλοι. Ο Δημήτρης πάντα αγαπούσε την Αλίκη, μπορεί να θύμωνε, να υπήρχε αντιπαλότητα, αλλά θα τον είχε φάει εκείνον που θα μιλούσε άσχημα για την Αλίκη».
Μιλώντας για την προσωπική του ζωή και στο γιατί δεν παντρεύτηκε είπε: «Έφτασα κοντά στον γάμο. Ήμουν επιθυμητός εραστής, αλλά όχι σύζυγος, τους ξυπνούσα την ανασφάλεια. Αυτές που θα ήθελα να παντρευτώ δε με ήθελαν. Η απιστία σε μια σχέση, αν δεν είναι διαστροφή, γίνεται από ανασφάλεια. Εκ των υστέρων μάθαινα ότι σχέσεις μου ήταν άπιστες, δεν ήταν ωραίο αλλά την ανασφάλεια την καταλαβαίνω».
Κλείσιμο
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjd5z3xxwvcx)
«Η διαφορά ηλικίας είναι αριθμητικό απλά, μου δίνεις τα νιάτα, σου δίνω την γνώση, και την εμπειρία μου. Συνήθως οι σχέσεις μου ήταν με πολύ μικρότερες. Η μεγαλύτερη διαφορά ηλικίας που είχα με σχέση μου ήταν 30 χρόνια», αποκάλυψε κλείνοντας ο Τάκης Χρυσικάκος.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!