Ο Φώτης Σεργουλόπουλος είναι ανάμεσα στους αποψινούς καλεσμένους της εκπομπής «SpecialReport», με θέμα τις «αόρατες οικογένειες» και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν στην καθημερινότητά τους.
Σε απόσπασμα που προβλήθηκε στο «Πρωινό», ο γνωστός ηθοποιός εκμυστηρεύεται για το μεγαλύτερο του φόβο που σχετίζεται με το γιο του και την ανησυχία που του δημιουργεί το νομικό κενό που υπάρχει.
«Δεν υφίσταται δεύτερος άνθρωπος μέσα στο σπίτι. Αν μου συμβεί κάτι το παιδί δεν πηγαίνει στον δεύτερο γονιό. Ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι ότι δεν θα ήθελα να μεγαλώσει μόνος του. Ζητώ τη βοήθεια της πολιτείας, ώστε αν εγώ πάθω κάτι το παιδί μου να μη μείνει μόνο του. Αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος» εκμυστηρεύεται και συμπληρώνει:
«Θέλω να είμαι ένας καλός πατέρας, ένας πατέρας που βάζει όρια, θέλω να δω ένα παιδί που θα μεγαλώσει με μόρφωση, να μαθαίνει ιστορία, θα είναι ένα παιδί ευγενικό, να σέβεται τους γύρω του. Κάνω οτιδήποτε κάνεις κάποιος άλλος γονιός: θα το μαλώσω, μετά θα έχω τύψεις που το μάλωσα, μετά θα του ζητήσω συγγνώμη, θα του πάρω ένα δώρο παραπάνω»
Κλείσιμο
Να θυμίσουμε ότι ο Φώτης Σεργουλόπουλος έγινε πατέρας τον Νοέμβριο του 2013 μέσω παρένθετης μητέρας, ενώ ο γιος του μοιάζει εκπληκτικά, ιδίως στην περιοχή του χαμόγελου.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.