The 2Night Show: Ο Αρναούτογλου υποδέχεται τους Φλορίντα Πετρουτσέλι, Νάνσυ Ζαμπέτογλου και Θανάση Αναγνωστόπουλο
Απόψε στις 00:00, στον ΑΝΤ1
Τη Δευτέρα 2 Μαΐου, στις 24:00, ο Γρηγόρης Αρναούτογλουυποδέχεται στο «The 2Night Show»την εκρηκτικήΦλορίντα Πετρουτσέλι. Η όμορφη παρουσιάστρια, με το ιταλικό ταπεραμέντο, μιλάει για την υπέροχη οικογένειά της, τη συνεργασία της με την κουμπάρα της, Ελεονώρα Μελέτη, στην πρωινή ζώνη, αλλά και για το San Severo στην Ιταλία που επισκέφτηκε πρόσφατα και την αντιμετώπιζαν σαν τη Μαντόνα! Η Φλορίντα δείχνει πόσο καλά ξέρει να ξεχωρίζει τους Ιταλούς, κάνει μάθημα Ιταλικών στον Γρηγόρη και παίζει μαζί του «Ναι με ακούτε;». Μια απολαυστική συνάντηση, με χαρούμενη πρωτομαγιάτικη διάθεση.
Το βράδυ της Δευτέρας, στην παρέα του «The 2Night Show» έρχονται, επίσης, ηΝάνσυ Ζαμπέτογλουκαι ο Θανάσης Αναγνωστόπουλος. Το αγαπημένο τηλεοπτικό δίδυμο μιλάει για την εκπομπή του, «Στούντιο 4», και εξηγεί γιατί αποφάσισαν να πάνε στην ΕΡΤ ακόμα και με λιγότερα χρήματα. Γιατί θεωρούν ότι έχει χαθεί το μέτρο στις ψυχαγωγικές εκπομπές; Τους λείπει το «Dot.»; Θα μπορούσαν να μην έχουν κοινή επαγγελματική ζωή; Πόσο θα λείψει στη Νάνσυ Ζαμπέτογλου ο σύζυγός της, Νάσος Γαλακτερός, που θα φύγει για το «Asia Express»; Τέλος, οι δύο παρουσιαστές τεστάρουν τις γνώσεις τους και κάνουν τα πάντα για να μην φάνε «μαμούνα»!
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.