Συνέντευξη παραχώρησε ηJoanne και αναφέρθηκε στη νόσο Στάργκραντ, με την οποία διαγνώστηκε σε ηλικία 15 ετών, ενώ αναφέρθηκε επίσης, στην επιθυμία της να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στηEurovision.
Η νεαρή τραγουδίστρια μίλησε στην εκπομπή «Ελένη» και αρχικά, μίλησε για τον διαγωνισμό και την υποψηφιότητά της να εκπροσωπήσει τη χώρα μας.
«Όλα έγιναν τόσο γρήγορα, που ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Είναι περίεργο, αλλά είμαι ευγνώμων για αυτή την εμπειρία. Οι γονείς μου με είχαν ακούσει ελάχιστες φορές να τραγουδάω», είπε χαρακτηριστικά.
Όπως εξήγησε στη συνέχεια, οι γονείς της είναι πολύ υποστηρικτικοί μαζί της, καθώς κι οι ίδιοι είναι καλλιτέχνες. Πιο συγκεκριμένα, πατέρας της είναι ο ηθοποιός που υποδύεται τον ισοβίτη Καραπάνο στον «Σασμό», ο Λάζαρος Γεωργακόπουλος, ενώ μητέρα της είναι η ηθοποιός του θεάτρου, Μαρία Κατσιαδάκη.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjw1hilr6wht)
Κλείσιμο
«Ως καλλιτέχνες είναι πολύ υποστηρικτικοί πάντα. Όταν ακούμε ραδιόφωνο με τον μπαμπά μου και παίζει το τραγούδι μου, ενθουσιάζεται. Είμαστε πολύ ανοιχτοί μεταξύ μας, τα συζητάμε όλα», δήλωσε η Joanne.
Όσο για την ασθένεια, που την ταλαιπωρεί από την παιδική της ηλικία, είπε: «Στα 15 μου διαγνώσατηκα με τη νόσο του Στάργκαρντ, που επηρεάζει το κεντρικό σύστημα της όρασης. Στην αρχή ένιωθα λίγο περίεργα, αλλά πλέον ούτε που το σκέφτομαι».
Τέλος, εξέφρασε την επιθυμία της να συμμετάσχει στη Eurovision μελλοντικά.
«Θα ήθελα κάποια στιγμή στο μέλλον να εκπροσωπήσω την Ελλάδα στη Eurovision», είπε κλείνοντας.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.