Θοδωρής Κατσαφάδος: «Το θυμάμαι σαν χθες, η χειροβομβίδα έσκασε μπροστά μου κι ο αδερφός μου διαμελίστηκε»
Για τον τραγικό χαμό του αδερφού του στα 11 του χρόνια, μίλησε ο ηθοποιός - «Είχα βρει μια χειροβομβίδα στα 9 μου, δεν ξέραμε τι είναι, τη χτυπούσαμε και ξαφνικά εξερράγη», περιέγραψε
Συνέντευξη παραχώρησε οΘοδωρής Κατσαφάδος κι αναφέρθηκε στον θάνατο του αδερφού του.
Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «Mega Καλημέρα» κι αρχικά, μίλησε για την πορεία του στον χώρο της υποκριτικής.
«Η δουλειά μου είναι η ξεκούρασή μου, την κάνω 50 χρόνια. Ήρθε τυχαία στη ζωή μου η υποκριτική από μία συμμαθήτριά μου, που ήθελε να τη βοηθήσω», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ck3j7t76o1fd)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στην οικογένειά του. Όπως είπε, έχει ακόμα 11 αδέρφια.
«Είμαι το 12ο παιδί της οικογένειας. Άφησα το πανεπιστήμιο, ενώ είχα περάσει φιλολογία. Τα παράτησα. Πολύ κακώς, να μην το αφήνουν τα παιδιά το πανεπιστήμιο», δήλωσε.
Ο ηθοποιός αναφέρθηκε ύστερα, στον χαμό του αδερφού του από χειροβομβίδα.
«Το θυμάμαι σαν χθες. Είχα βρει μια χειροβομβίδα στα 9 μου. Ο αδερφός μου τότε ήταν 11. Δεν ξέραμε τι είναι. Τη χτυπούσαμε και ξαφνικά εξερράγη. Ο αδερφός μου διαμελίστηκε», περιέγραψε ο Θοδωρής Κατσαφάδος.
Όσο για το πώς αντιμετωπίζει το επάγγελμά του η οικογένειά του, ο ηθοποιός είπε: «Ο πατέρας μου δεν με είδε ποτέ ούτε στην τηλεόραση, ούτε στο θέατρο. Η μητέρα μου με είδε μια φορά. Για εκείνους ήταν μια δουλειά, σαν όλες τις άλλες».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ck3irhv7cadl)
Τέλος, αναφέρθηκε στην οικογένεια που έφτιαξε ο ίδιος. «Με τη σύζυγό μου γνωριστήκαμε αρχικά, στο θέατρο κι ύστερα, χαθήκαμε. Από το 1982 μέχρι και τώρα, είμαστε μαζί. Η κόρη μου, η Μαριλού Κατσαφάδου είναι κι εκείνη ηθοποιός. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από εκείνη, ήταν έκπληξη για εμένα», είπε κλείνοντας.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.