ΤοAthens Pride πραγματοποιήθηκε το Σάββατο και για ακόμα μία χρονιά οι υποστηρικτές της διαφορετικότητας έστειλαν το μήνυμά τους.
Το φετινό σύνθημα της διοργάνωσης ήταν η άνευ όρων αποδοχή, ισότητα και ελευθερία της έκφρασης για όλους τους ανθρώπους. Στο Pride το «παρών» έδωσε και ο γνωστός συγγραφέας,Αύγουστος Κορτώσυνοδευόμενος από τον σύζυγό του, Τάσο.
Οι δύο άνδρες είναι πολύ ερωτευμένοι και φροντίζουν να το εκφράζουν σε κάθε ευκαιρία. Μάλιστα, ο συγγραφέας ανάρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook ένα τρυφερό στιγμιότυπο.
Πιο συγκεκριμένα, στη φωτογραφία ο συγγραφέας αγκαλιάζει τον αγαπημένο του, περνώντας το χέρι του γύρω από τον λαιμό του και ανταλλάσσουν ένα φιλί. Στη λεζάντα της ανάρτησής του έγραψε: «Δεν προκαλεί, δεν απειλεί, το φιλί είναι φιλί».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town