ΟΣωτήρης Καλυβάτσηςπαραχώρησε συνέντευξη κι αναφέρθηκε στους «ΑΜΑΝ» και την εποχή της σάτιρας.
Ο γνωστός ηθοποιός βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Ποιος είναι πρωινιάτικα» και τόνισε πως πλέον, έχουν αλλάξει πολλά πράγματα στη σάτιρα.
«Έχει μπει φρένο στη σάτιρα. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχει καμία σατιρική εκπομπή στην ελληνική τηλεόραση σήμερα. Η σάτιρα που κάναμε ήταν περισσότερο κοινωνικοπολιτική», είπε αρχικά και στη συνέχεια αναφέρθηκε στον Μάρκο Σεφερλή, ο οποίος αυτή την περίοδο έχει δεχτεί πολλά αρνητικά σχόλια για το χιούμορ του.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ckwkfh9pkgbt)
«Ο Μάρκος Σεφερλής κάνει περισσότερη πλάκα. Αν παίζονταν τώρα τα βιντεάκια που κάναμε στους ΑΜΑΝ, μου φαίνεται ότι θα μας κυνηγούσαν όλοι», δήλωσε χαρακτηριστικά.
Κλείσιμο
«Άντρες, γυναίκες, παιδιά, γκέι, μαύροι, άσπροι, κόκκινοι κλπ. Μας εκλωβίζει παραπάνω όλο αυτό και δεν το βλέπουμε καν με όλα αυτά που συμβαίνουν. Δεν σημαίνει ότι με τη σάτιρα ο κάθε καλλιτέχνης προσπαθεί να κάνει επίθεση σε μια ομάδα ανθρώπων με την τέχνη του», συμπλήρωσε στη συνέχεια.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.