Ο Γρηγόρης Γκουντάραςκαι η Νάταλι Κάκκαβα συνάντησαν τους δημοσιογράφους έξω από το πλατό της εκπομπής τους και οι ερωτήσεις έπεσαν βροχή.
«Αισθανόμαστε ωραία γιατί οδεύουμε προς το τέλος, είμαστε υγιείς, μας περιμένουν τα παιδάκια μας, να πάμε κάπου να ξεκουραστούμε όλοι», είπε αρχικά ο Γρηγόρης Γκουντάρας.
Στη συνέχεια ρωτήθηκε για την Φαίη Σκορδά και το ενδεχόμενο να την δούμε στον ΣΚΑΪ με τον ίδιο να απαντά: «Αν έρθει η Φαίη Σκορδά στον ΣΚΑΪ θα με βρει εδώ; 15 Ιουλίου λήγει το συμβόλαιό μας με τον ΣΚΑΪ».
Ο Γρηγόρης Γκουντάρας πάντως δεν τοποθετήθηκε σχετικά με το δικό του επόμενο τηλεοπτικό βήμα και δήλωσε ανοιχτός σε προτάσεις. Κλείνοντας τον απολογισμό του δήλωσε: «Κανείς δεν μπορεί να κριθεί και να βγει ένα συμπέρασμα όταν κάτι είναι ολοκαίνουριο και τελειώνει. Θέλει να σου πω πόσοι έκαναν μετά καριέρα και την πρώτη και την δεύτερη και την τρίτη χρονιά δεν πήγαιναν καλά; Είναι πολλά τα ονόματα».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.