Ο Ηλίας Βρεττός και η Αναστασία Δεληγιάννη παντρεύτηκαν το απόγευμα της Πέμπτης (1/9) σχεδόν μετά από τέσσερα χρόνια σχέσης, στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στην Κύμη. O τραγουδιστής επέλεξε να φορέσει ένα σκούρο μπλε κοστούμι με παπιγιόν, ενώ η νύφη έλαμπε μέσα στο στο νυφικό, το οποίο ήταν γεμάτο με μικρές πέτρες και κεντήματα.
Το ζευγάρι είχε κάνει γνωστό ότι ο γάμος θα γίνει στην Εύβοια, όμως, η ημερομηνία κρατήθηκε μυστική.
Υπενθυμίζεται ότι το απόγευμα της Τετάρτης (31/8) ο Ηλίας Βρεττός ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram φωτογραφίες κρατώντας στην πλάτη την σύντροφό του ενώ η λεζάντα έγραψε: «Σηκώνοντας ήδη τα οικογενειακά βάρη. Σ´αγαπώ από δω ως το άπειρο @anastasia_dell».
Σήμερα λοιπόν ο αγαπημένος τραγουδιστής ανέβηκε τα σκαλιά της εκκλησίας με την σύντροφό του. Συγγενείς αλλά και οι στενοί τους φίλοι που ήταν εκεί, μοιράστηκαν φωτογραφίες και βίντεο μέσα από τους προσωπικούς τους λογαριασμούς στα social media.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.