Οι οντισιόν του GNTM ολοκληρώθηκαν κι η Σοφία Χατζηπαντελή αποτελεί παρελθόν από το ριάλιτι μόδας του Star. Λίγο πριν το ID Catwalk, οι υπόλοιποι κριτές την αποχαιρέτησαν και την ευχαρίστησαν για την πολύτιμη βοήθειά της.
«Ήταν δύσκολο αλλά το κατάφερα. Νομίζω ότι μου άρεσε περισσότερο από όλα, που είδα δυναμικές γυναίκες και δεν φοβούνταν για τίποτα. Αυτό ήταν very inspiring. Χάρηκα πάρα πολύ. Ήταν experience, που δεν θα το ξεχάσω. Καλή επιτυχία για τα άλλα πράγματα που θα κάνετε στο GNTM φέτος.» ανέφερε μεταξύ άλλων η Σοφία Χατζηπαντελή.
Η παρουσία της Σοφίας Χατζηπαντελή στο GNTM ολοκληρώθηκε με φιλιά κι αγκαλιές.
Κλείσιμο
Μετά την αποχώρηση της Σοφιάς, οι τρεις εναπομείναντες κριτές Βίκυ Καγιά, Τάσος Σοφρωνίου και Γιώργος Καράβας πήραν τις θέσεις τους για τη δημιουργική δοκιμασία του Id catwalk, οπού οι υποψήφιες κλήθηκαν να ντυθούν, να μακιγιαριστούν και να παρουσιάσουν έναν «δικό τους», ξεχωριστό χαρακτήρα, μια ιδιαίτερη στυλιστική ταυτότητα, που θα τις έκανε να κερδίσουν τις εντυπώσεις, ώστε οι καλύτερες να περάσουν στην επόμενη φάση του bootcamp.
Μάλιστα μια από τις διαγωνιζόμενες επέλεξε να βγει στην πασαρέλα φορώντας μόνο το φουστάνι της, με τα μαλλιά της να κρύβουν επιμελώς το στήθος της και τον Τάσο Σοφρωνίου με έκπληξη να αναρωτιέται «η γοργόνα είναι τσιτσίδι ή μου φαίνεται;».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.