Το «Asia Express» συνεχίζεται για 2η εβδομάδα στην Καμπότζη
Διαβάστε πληροφορίες του νέου επεισοδίου που θα προβληθεί απόψε στις 21:00 στο Star
Το Asia Express συνεχίζεται για 2η εβδομάδα στην Καμπότζη. Μετά την οικειοθελή αποχώρηση του Μαυρίκιου και της Ιλάειρα και την αγωνιστική αποχώρηση της Βιβής και της Kat Κat, 7 ζευγάρια ανταγωνίζονται για τη 2η ασυλία!
Η επίσκεψη σε ένα ξεχωριστό, πλωτό χωριό, οι μοναδικές, δυνατές εικόνες, αλλά και η σχεδόν αδύνατη επικοινωνία, θα φέρουν δυσκολίες, αλλά και συγκινήσεις, που κανείς δεν είχε φανταστεί. Συνθήκες ιδιαίτερες που όλοι δεν μπορούν ν’ αντέξουν.
Κλείσιμο
Το παιχνίδι επάθλου, εκτός από τα 2.500 ευρώ, κρύβει κι ένα δυνατό αβαντάζ, μία χρυσή σημαία. Πώς θα την χρησιμοποιήσουν οι νικητές; Και πώς θα την δεχτούν οι υπόλοιποι; Σίγουρα όχι όλοι με την ίδια ψυχραιμία, αφού και τα 7 ζευγάρια θέλουν την ασυλία. Ένα όμως θα την κερδίσει!
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.