Σημερινός παίκτης στο τηλεπαιχνίδι «Deal» του Alpha είναι ο Μανώλης από το Ρέθυμνο ο οποίος εκτός από ναυαγοσώστης έχει παίξει και στο «Σασμό».
Ο Χάρης Αναγνωστόπουλος ανακοινώνει ότι υπάρχει διπλό εξηντάρι και το παιχνίδι ξεκινά. Οι πρώτοι γύροι είναι πολύ δυνατοί και η αδρεναλίνη χτυπά κόκκινο. Θα καταφέρει ο Μανώλης να στριμώξει τον τραπεζίτη ή θα κάνουν «Σασμό»;
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town