Αυτή η νύχτα μένει: Η σκηνή που συγκίνησε τους τηλεθεατές και το Twitter
Ο Μανώλης Μαυροματάκης έλαβε θετικά σχόλια για την ερμηνεία του
Μια ιδιαίτερη σκηνή παρακολούθησαν οι τηλεθεατές της «Νύχτας», την Τρίτη το βράδυ. Μια σκηνή που συγκίνησε και σχολιάστηκε πολύ στα social media.
Ένας άντρας με τη μαυροφόρα μητέρα του μπαίνουν στο «Όνειρο», όχι για να διασκεδάσουν αλλά για να αποχαιρετήσουν τον άνθρωπό τους. Παραγγέλνουν σαμπάνια, λουλούδια, πιάτα και ένα τραγούδι για τον «Βασίλη». Ο άντρας με τη φωτογραφία του αδερφού και τη μητέρα του ανεβαίνουν στην πίστα, δίνει την παραγγελιά και αρχίζει να χορεύει ο… «Βασίλης». Ένας χορός συνώνυμο της πίκρας και του πόνου από την απώλεια του αδερφού. Η Διαμάντω, η Νίτσα, η Ζέτα, η Νίκη, όλο το μαγαζί «χορεύουν» μαζί του και αποχαιρετούν τον νεκρό αδερφό.
Κλείσιμο
Η συγκεκριμένη σκηνή που φαντάζει εξωπραγματική, προϊόν μυθοπλασίας, είναι πέρα για πέρα αληθινή και καθόλου άγνωστη στα σκυλάδικα της εποχής. Οι συγγενείς του αδικοχαμένου που αγαπούσε τα μπουζούκια, συνήθιζαν να κάνουν «ζημιά» σε κάποιο μαγαζί στη μνήμη του.
Η ερμηνεία του Μανώλη Μαυροματάκη σχολιάστηκε και στο Twitter, με τους περισσότερους τηλεθεατές να τη χαρακτηρίζουν κορυφαία.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.