Ρούλα Κορομηλά: «Λύγισε» η παρουσιάστρια στο Σπίτι με το MEGA – Τα συγκινητικά λόγια του Τάκη Σούκα
«Είσαστε πανέμορφη, παραμένετε πανέμορφη, είσαστε η πρώτη για μένα» ανέφερε μεταξύ άλλων ο μουσικός
Συγκίνηση, γνήσιο λαϊκό κέφι και ανθρώπινες στιγμές είχε το χθεσινό «Σπίτι με το MEGA». Η Ρούλα Κορομηλά υποδέχτηκε τον μεγάλο ερμηνευτή, Γιώργο Μαργαρίτη σε μία ξεχωριστή βράδια γεμάτο τραγούδια, ιστορίες και δυνατά συναισθήματα.
Ο λαϊκός τραγουδιστής μάς χάρισε ένα αξέχαστο Σαββατόβραδο με τους τηλεθεατές να αγκαλιάζουν την αγαπημένη μουσική εκπομπή του MEGA, η οποία σημείωσε στο σύνολο του κοινού ποσοστό 17%.
Σε τέταρτο, μάλιστα, η τηλεθέαση στο σύνολο του κοινού άγγιξε το 21,6%.
Το «Σπίτι με το MEGA» εντυπωσίασε και τους χρήστες του Twitter. Το #Spitimetomega βρέθηκε στις πρώτες θέσεις των trends του Twitter από την αρχή της εκπομπής, ενώ, για ακόμα μία φορά, δεν έλειψαν τα θερμά σχόλια των χρηστών για την σπουδαία οικοδέσποινα, Ρούλα Κορομηλά.
Κλείσιμο
Ο Γιώργος Μαργαρίτης, ο αυθεντικός, λαϊκός τραγουδιστής ερμήνευσε μοναδικά τις τεράστιες επιτυχίες του από την πολυετή πορεία του καθώς και τραγούδησε ρεμπέτικα, τιμώντας τον σπουδαίο Βασίλη Τσιτσάνη.
Δίπλα του στη σκηνή βρέθηκαν η Κατερίνα Στανίση, ο Δημήτρης Σταρόβας, ο Ηλίας Βρεττός, η Ρία Ελληνίδου και οι σημαντικοί μουσικοσυνθέτες Τάκης Σούκας και Θανάσης Πολυκανδριώτης. Ιδιαίτερη στιγμή της βραδιάς ήταν η μουσική συνύπαρξη του Γιώργου Μαργαρίτη με τον γιο του Κωνσταντίνο.
Είσαι το πρότυπο της Ελληνίδας παρουσιάστριας Ρουλακι μου αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹Σ αγαπάμε κ σ ευχαριστούμε 🙏 για την επιστροφή σου για τα πιο ποιοτικά Σαββατοκύριακα της Ελληνικής τηλεόρασης!!!#SpitiMeToMega@RoulaKoromila
#spitimetomega#ΓιωργοςΜαργαριτης Τα τραγούδια του κ.Μαργαριτη χτυπάνε στην καρδιά των ανθρώπων είτε είναι κοινωνικά, είτε είναι ερωτικά όπως η Υπέροχη κ' Αναντικατάστατη η κ. #ΡουλαΚορομηλα!! Η πρώτη παρουσιάστρια κ'ξέρει πως να μιλήσει η Κουκλάρα η #Ρουλα όπως είπε ο κ.#Σουκας
Τα συγκινητικά λόγια του Τάκη Σούκα στη Ρούλα Κορομηλά
Από αυτό το «σπίτι» δεν θα μπορούσαν να λείψουν και οι στιγμές συγκίνησης με τους καλεσμένους να κάνουν προσωπικές εξομολογήσεις αλλά και να μιλούν με τα καλύτερα λόγια για τη Ρούλα Κορομηλά. Τη Ρούλα που ξέρουν και αγαπούν από παλιά.
Ο Τάκης Σούκας είπε, χαρακτηριστικά: «Είσαστε πανέμορφη, παραμένετε πανέμορφη, είσαστε η πρώτη για μένα – και δεν κάνω κολακείες – παρουσιάστρια και ξέρετε πως θα μιλήσετε, ξέρετε τι θα πείτε. Εγώ σας λατρεύω χρόνια και μόλις είδα ότι ήρθατε στο «Σπίτι με το MEGA» χάρηκα πάρα πολύ. Λέω «αυτό το κουκλί, αυτή η κούκλα, αυτή που ξέρει πιο καλά την τηλεόραση από κάθε μία άλλη και είναι τόσο όμορφη και ξέρει τι θα πει και τι θα κάνει». Σε λατρεύω Ρούλα, να είσαι καλά» ανέφερε ο σπουδαίος μουσικοσυνθέτης με την Ρούλα Κορομηλά να συγκινείται.
«Όταν ακούς από κάποιους ανθρώπους, όπως είναι ο κ. Σούκας και ο κ. Μαργαρίτης, να σου λένε πράγματα τόσο γλυκά και τόσο τιμητικά, το ευχαριστώ είναι λίγο. Είναι πολύ λίγο και μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ», πρόσθεσε εμφανώς συγκινημένη η Ρούλα Κορομηλά.
Στη συνέχεια, η συγκίνηση έδωσε τη θέση της στο αυθεντικό λαϊκό γλέντι, με όλους να σηκώνονται από τη θέση τους και να χορεύουν, αναβιώνοντας ξενύχτια παλιότερων εποχών. Γνώριμοι από τα παλιά, όσοι βρέθηκαν στο χθεσινό «Σπίτι με το MEGA», είχαν πολλά να πουν και να θυμηθούν, σαν μία μεγάλη αγαπημένη παρέα!
Το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου, στις 21:00, η Ρούλα Κορομηλά υποδέχεται στο «Σπίτι με το MEGA» τον Θοδωρή Φέρρη και τον ΝΙΝΟ
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.