Με αφορμή μια συζήτηση περί bisexual συντρόφων, η Ελένη Καστάνηέκανε τη δική της αποκάλυψη για έναν έρωτα που είχε στο παρελθόν.
Η ηθοποιός αποκάλυψε στον αέρα του «Breakfast@Star» πως πρώην σύντροφός της, διατηρούσε παράλληλα ερωτικές σχέσεις με άλλους άνδρες. Μάλιστα, παραδέχτηκε πως το γνώριζε, παρά το γεγονός ότι δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να ρωτήσει.
«Εγώ έχω ερωτευτεί άνθρωπο που είναι ομοφυλόφιλος. Το ήξερα εξ' αρχής, δεν μπήκα στον κόπο να ρωτήσω. Το έκανα εις γνώσιν μου. Κάποια στιγμή όμως, την εγκατέλειψα αυτή τη σχέση», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-copih0joxyo1)
Κλείσιμο
Όπως περιέγραψε, ένα βράδυ που την άφησε μόνη της και ήταν μάλλον με κάποιον άνδρα, εκείνη αποφάσισε πως πρέπει να αποσυρθεί σιγά σιγά από αυτή τη σχέση.
«Έφυγε τη νύχτα και δεν γυρνούσε. Ένα βράδυ με άφησε μόνη, με πρόφαση ότι θα πάει κάπου με έναν φίλο. Ανακάλυψα λοιπόν, ότι μπορεί να ήταν με έναν δεσμό. Εκείνη την ώρα είπα "δεν μπορώ να το πολεμήσω εγώ αυτό". Αυτό που ζητάει από αυτόν τον άλλο άνθρωπο, εγώ δεν μπορώ να του το παρέχω. Και έτσι, αποσύρθηκα σιγά σιγά», εξήγησε.
Όσο για το αν σοκαρίστηκε, όταν ανακάλυψε τι συμβαίνει, η ίδια απάντησε πως μάλλον το είχε καταλάβει. Ωστόσο, το σοκ ήταν το ίδιο.
Δείτε βίντεο: Ελένη Καστάνη: «Έχω ερωτευτεί άνθρωπο που είναι ομοφυλόφιλος, το έκανα εις γνώσιν μου»
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.