Σίσσυ Φειδά: «Δεν με άγχωσε η διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό μου»
«Κάποια στιγμή τον ρώτησα για το πώς θα το πάρουν οι γονείς του και αμέσως απάντησε πως δεν τους αφορά» συμπλήρωσε
Η Σίσσυ Φειδά μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «MEGA Καλημέρα» και αναφέρθηκε στην προσωπική και επαγγελματική της πορεία. Επιπλέον, μίλησε για τον σύζυγό της, σχολιάζοντας τη διαφορά ηλικίας τους, ενώ έκανε λόγο και για την κόρη της.
«Πάντα ήθελα να κάνω οικογένεια και γι’ αυτό δεν έκανα και νωρίς γιατί για εμένα ήταν πολύ σημαντική κίνηση» ανέφερε αρχικά για τον σύζυγό της, Γιώργο Ανδρίτσο και την κόρη τους, Διώνη.
«Το να μεγαλώνεις μια κόρη είναι φανταστικά, είναι όμορφα – δύσκολα, κάποιες φορές, όπως όλες οι μητέρες που θα πρέπει να ισορροπήσουν όπως όλες οι μαμάδες με τη δουλειά τους με τις υποχρεώσεις τους. Αν η κόρη μου έλεγε να μπει στην τηλεόραση, εξαρτάται από το τι θα ήθελε να κάνει» συμπλήρωσε η Σίσσυ Φειδά.
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cp5l6yldnycp)
Κλείσιμο
Σχολιάζοντας τα ριάλιτι προγράμματα και τον ρόλο της, ως μητέρα, είπε: «Τα ριάλιτι τα οποία βλέπεις τους ανθρώπους να εκθέτουν την προσωπική του ζωή θεωρώ δεν μας εκφράζουν σαν οικογένεια. Είμαι παρεμβατική ως μητέρα, η κόρη μου είναι 6,5 ετών, οπότε έχει να κάνει μέσα στο πλαίσιο της καθοδήγησης. Και όταν μεγαλώσει η κόρη μου θα είμαι παρεμβατική, το δηλώνω χωρίς καμία ενοχή» ανέφερε η διακοσμήτρια.
Μιλώντας για τη διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό της ανέφερε: «Αφού το έκανα πράξη μίλησα, δεν είχα ιδιαίτερη προτίμηση σε τέτοιου είδους σχέσεις. Η σχέση με τον σύζυγό μου φαντάζομαι ότι είναι όπως οι περισσότερες, με τα πάνω της και τα κάτω της, δεν μπορώ να το διαχωρίσω με θέμα τις ηλικίες. Δεν με άγχωνε η διαφορά ηλικίας. Κάποια στιγμή τον ρώτησα για το πώς θα το πάρουν οι γονείς του και αμέσως απάντησε πως δεν τους αφορά».
Σε ερώτηση για το ενδεχόμενο ενός δεύτερου παιδιού η Σίσσυ Φειδά απάντησε: «Μέχρι στιγμής όχι, είμαι καλά έτσι όπως είμαι, πολύ ικανοποιημένη και πολύ γεμάτη».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.