Ο Σπύρος Μαρτίκας είναι ο δεύτερος υποψήφιος προς αποχώρηση, ενώ η Ελένη Χαμπέρη παραλίγο να βρεθεί και εκείνη στον τάκο, αφού δέχτηκε αρκετές ψήφους από την ομάδα της.
Σχολιάζοντας τα όσα συνέβησαν, η Σταυρούλα Χρυσαειδή ξέσπασε.
Μιλώντας στην κάμερα του ριάλιτι επιβίωσης είπε: «Με το χθεσινό συμβούλιο ένα έχω να πω: Ξεφτίλες. Αυτό. Μόνο αυτό, πραγματικά βλέπουμε τόσους που λένε “θα ψηφίζουμε αγωνιστικά, θέλουμε να βγαίνουν παίκτες οι οποίοι είναι αδύναμοι στον τάκο, να μην βγαίνουν οι δυνατοί να κερδίζουν ασυλίες, φαγητά”… τίποτα».
Δείτε βίντεο
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cq0n8ntmjg49)
Η παίκτρια έκανε λόγο για κλίκα στην ομάδα των Κόκκινων, λέγοντας: «Εγώ αυτό βλέπω, έχουν γίνει μια παρέα τέσσερα αγόρια και ένα κορίτσι και μου ψηφίζουν τις γυναίκες, που οι γυναίκες φέρνουν τους περισσότερους πόντους. Δηλαδή τώρα θα τρελαθούμε τελείως».
Νωρίτερα και η Μαριαλένα Ρουμελιώτη σχολίασε το γεγονός ότι η Ελένη Χαμπέρη «προδόθηκε» όπως είπε από τον Νίκο Μπάρτζη στην ψηφοφορία.
Σε συζήτηση που είχε με τους συμπαίκτες της στην καλύβα τους, η Μαριαλένα Ρουμελιώτη είπε:
«Θέλω να μιλήσω για την ψηφοφορία των Κόκκινων γιατί μας έκριναν εμάς ότι δεν ψηφίζουμε αγωνιστικά και τα έκαναν μαντάρα. Και η πεντάδα εννοείται που ψήφισε η Ελένη ήτανε πεντάδα Μαρτίκας, Στάθης, Μπάρτζης, Αφροδίτη τέρμα στημένο. Εγώ στεναχωριέμαι για τον Μπάρτζη γιατί τη γύρισε την μπιφτέκα ανάποδα, όπως λέει κι εκείνος. Στο δικό μας παιχνίδι την Ελένη την έλεγε ψυχάρα, φίλη του, την ήθελε και νικήτρια όχι απλά "ψυχάρα" και έλεγε φέρ' το μας και τώρα την πρόδωσε».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.