Με φόντο τη «Μπάρμπαρα» φωτογράφισε και ο Άκης Πετρζτζίκης τον γιο του, Αχιλλέα. Άλλωστε πολλοί ήταν οι Έλληνες, που με αφορμή την έντονη χιονόπτωση στην Αττική, βρήκαν την ευκαιρία να βγουν και να απολαύσουν το λευκό τοπίο.
Το Instagramγέμισε φωτογραφίες και βίντεο από χιονισμένα σπίτια και πολλοί βγήκαν έξω στο χιόνι να παίξουν με τα παιδιά τους. Ανάμεσα σε αυτούς ήταν και ο Ακης Πετρετζίκης, ο οποίος δημοσίευσε στο Instagram μια φωτογραφία του γιου του, Αχιλλέα στα χιόνια.
«Μπορεί να είναι 4x4, αλλά του φόρεσα και χιονοκουβέρτα να μη γλιστράει... Αν αύριο είναι πάλι έτσι, θα τον δέσω στο έλκηθρο να με πάει δουλειά!» σημείωσε με χιούμορ ο Ακης Πετρετζίκης στη λεζάντα της δημοσίευσης για τον γιο του.
Ο μικρός φοράει μπλε γαλότσες και μπουφάν και έναν σκούφο σε σχέδιο δεινόσαυρου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town