MasterChef: Η στιγμή που ο Σωτήρης Κοντιζάς μιμείται τον Γιάννη Αγγελάκα
Ο κριτής άρχισε να τραγουδά το ρεφρέν από γνωστό τραγούδι που ανήκει στο συγκρότημα «Τρύπες»
Στο αποψινό MasterChef οι τρεις παίκτες του «τάκου» κλήθηκαν να φτιάξουν ένα πιάτο αντιγραφής, ώστε να εξασφαλίσουν τη θέση τους στο παιχνίδι μαγειρικής.
Η καμπάνα των κριτών περιλάμβανε ένα ορτύκι, με τον Σωτήρη Κοντιζά να τονίζει πώς δεν θέλουν να βρουν τρύπες πάνω του.
Αφού οι παίκτες κλήθηκαν να δοκιμάσουν το πιάτο προκειμένου να έχουν εικόνα και των γεύσεων, ο Πάνος Ιωαννίδης έδωσε την πάσα και χαρακτήρισε τους εαυτούς τους «Τρύπες», με τον Σωτήρη Κοντιζά να τραγουδά το «Δεν χωράς πουθενά» και συγκεκριμένα τους στίχους του ρεφρέν «Τι κρίμα, τι κρίμα», αλλάζοντας λίγο τη φωνή του για να μοιάσει περισσότερο στον Γιάννη Αγγελάκα.
Κατά τη διάρκεια της σύντομης «ερμηνείας» των κριτών, ο Παύλος που εκείνη την ώρα δοκίμαζε το πιάτο, παραλίγο να πνιγεί, ενώ οι περισσότεροι ξέσπασαν σε γέλια.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.