Σε αυτή την εκδοχή του κλασικού παραμυθού της Disney του 1953 το κοινό συναντά τον Πίτερ Παν και τη Γουέντι στους πρωταγωνιστικούς ρόλους. Ο Αλεξάντερ Μολόνυ και η Έβερ Άντερσον υποδύονται τον ήρωα του παραμυθιού και τη φίλη του αντίστοιχα. Στον ρόλο του κακού Κάπτεν Χουκ ανέλαβε ο Τζουντ Λο.
Δείτε το τρέιλερ
Το «Πίτερ και Γουέντι» σκηνοθετεί ο Ντέιβιντ Λόουρι, γνωστός για το «Green Knight» της Α24. Ο ίδιος επιμελείται και το σενάριο μαζί με τον συνεργάτη του στο «Green Knight», Τόμπι Χόλμπρουκς.
Το καστ συμπληρώνουν οι: Γιάρα Σαχίντι στο ρόλο της Τίνκερμπελ, καθώς και οι: Αλίσα Γουάπαντακ, Τζόσουα Πίκεριν και Τζάκομπθ Τζουπ.
Το φιλμ θα κάνει πρεμιέρα στις 28 Απριλίου στο Disney Plus.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.