Η Τζο Μαριδάκη είναι η παίκτρια που αποχώρησε από το τελευταίο συμβούλιο του Survivor All Star και έχει πλέον επιστρέψει στην Ελλάδα.
Η πρώην διαγωνιζόμενη του ριάλιτι επιβίωσης, λίγες ώρες μετά την αποχώρησή της από το παιχνίδι είχε κάνει τις πρώτες της δηλώσεις στην εκπομπή «Πρωινό μας».
Αρχικά, είπε: «Από τη μία ήθελα να παραμείνω για να βρω τον εαυτό μου αγωνιστικά γιατί είχα περισσότερες προσδοκίες και πιστεύω ότι αν είχα λίγο χρόνο ακόμα, θα πήγαινα καλύτερα. Παρόλα αυτά, τελικά καλύτερα που αποχώρησα γιατί αυτή ήταν η δεύτερη φορά που έζησα αυτή την εμπειρία και δεν είχα τον ίδιο ενθουσιασμό. Φέτος τα πράγματα είναι πιο δύσκολα γιατί έχει πιο πολύ ριάλιτι. Έχουν πάει όλοι μέσα συνειδητοποιημένοι να κάνουν τα πάντα για να φτάσουν όσο πιο μακριά γίνεται».
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-crb34r4nsit5)
«Με τον Βασάλο δεν είχα κανένα προσωπικό θέμα, έβλεπα όμως μια ομάδα που δεν ψηφίζει έναν από τους παίκτες της, παρόλο που δεν φέρνει νίκες. Ο Κωνσταντίνος τα έχει καλά με όλους, δεν στεναχωριέται όταν φέρνει νίκες, αλλά όταν τον ψήφισαν οι συμπαίκτες του, τον πείραξε» πρόσθεσε στη συνέχεια, η Τζο Μαριδάκη.
Τέλος, η Τζο Μαριδάκη αναφέρθηκε και στην Μαριαλένα Ρουμελιώτη, τονίζοντας τον λόγο για τον οποίο πιστεύει πως ψηφίζει μόνο γυναίκες. «Η Μαριαλένα πιστεύω ότι ψηφίζει τις γυναίκες, επειδή προσπαθεί να φύγουν οι γυναίκες από την ομάδα της, για να μπει ο κανόνας των τριών και να προστατευτεί» είπε χαρακτηριστικά.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.