Η Ελευθερία Ελευθερίου κατάφερε να παραμείνει για τρίτη φορά στο «Survivor All Star», αφού η Ελένη Χαμπέρη ήταν εκείνη που αποχώρησε στο τελευταίο συμβούλιο.
Η γνωστή τραγουδίστρια εξέφρασε στην κάμερα της εκπομπής την ευγνωμοσύνη της στον κόσμο, για την παραμονή της στο παιχνίδι. Πιο αναλυτικά, δήλωσε: «Θέλω να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ σ'αυτό τον κόσμο έξω που με έχει στηρίξει και με κράτησε στο παιχνίδι για τρίτη φορά, γιατί οι συμπαίκτες μου, με είχαν βγάλει για τρίτη φορά υποψήφια και δεν ξέρω ακόμα για πόσες φορές θα είμαι υποψήφια. Όταν παραμένεις, το έπαθλο το ψυχολογικό που παίρνεις από τον κόσμο δεν μπορείς να το ανταλλάξεις με τίποτα άλλο μέσα στο παιχνίδι, πραγματικά θεωρώ το μεγαλύτερο έπαθλο τη στήριξη του κόσμου».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town