Ηλίας Βαλάσης: «Ο κολλητός μου ξεψύχησε στα χέρια μου»
«Εκεί άρχισε η αντίστροφη μέτρηση μέσα μου» πρόσθεσε
H Ηλίας Βαλάσης ήταν καλεσμένος στην εκπομπή «Στούντιο 4» και μίλησε για τα χρόνια που εργάστηκε στον στρατό, το πέρασμά του από το Survivor αλλά και τις δύσκολες στιγμές που βίωσε μετά τον χαμό του κολλητού του φίλου.
«Σε μία άκυρη στιγμή της ζωής μου έρχεται ο στρατός, ενώ ήμουν ναυαγοσώστης. Μέχρι τότε υπήρχε μόνο χαβαλές, εκεί μέσα υπήρχαν δυσκολίες, πόλεμοι, αποστολές, θάνατοι. Εκεί ήμουν ο χαβαλές της παρέας, ακόμη και ως βατραχάνθρωπος. Ήταν συγκλονιστική εμπειρία, μέχρι που ήρθε ο πρώτος θάνατος συναδέλφου. Μετά ήρθε ο δεύτερος, μετά ήρθε μία αναπηρία, μετά μία άλλη αναπηρία», είπε αρχικά ο Ηλίας Βαλάσης.
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cro0jlp3rk7l)
Στη συνέχεια περιέγραψε τα εξής: «Στον πρώτο θάνατο, ο κολλητός μου ξεψύχησε στα χέρια μου. Από λάθος χειρισμό του αλεξίπτωτου, μπροστά στα μάτια όλων μας. Ωραία είναι που κάνουμε πλάκα και που είμαστε βατράχια και είμαστε σκληροί, μέχρι που έρχεται ο θάνατος να σου χτυπήσει την πόρτα και να σου θυμίσει ότι δεν είσαι τίποτα. Εκεί άρχισε η αντίστροφη μέτρηση μέσα μου, γιατί το ένα παιδί έγιναν δύο, τα δύο τρία, να και ένας μαθητής και μία αναπηρία, ο άλλος χωρίς πόδια, ο άλλος παράλυτος… οπότε εκεί δεν άντεξα. Νιώθεις ότι είσαι βιονικός, πάνω απ’ όλους».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.