Η Καίτη Φίνου, ένας άνθρωπος πολύ κοντά στον αείμνηστο ηθοποιό, τόσο σε επαγγελματικό, όσο και σε προσωπικό επίπεδο, τίμησε τον καλό της φίλο και κάποτε σύντροφό της.
Μέσα από το προφίλ της στο Instagram, το βράδυ της 20ής Απριλίου, η ηθοποιός ανέβασε μία κοινή τους φωτογραφία από τα παλιά, πιθανότατα από μία ταινία, όπου συμπρωταγωνίστησαν.
Στη λεζάντα της ανάρτησής της, έγραψε: «Ξημερώνει 21 Απριλίου...... 6 χρόνια Σταθη μας..... Πέρασαν 6 χρόνια...».
Ο Στάθης Ψάλτης έφυγε από τη ζωή, μετά από ένα μεγάλο διάστημα που νοσηλευόταν στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας (ΜΕΘ) του νοσοκομείου «Άγιος Σάββας».
Η πάλη -αρχικά- με τον καρκίνο του πνεύμονα έγινε όμως άνιση όταν εντοπίστηκαν μεταστάσεις. Παρόλα αυτά το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου εξάντλησε κάθε «όπλο» που είχε στη θεραπευτική φαρέτρα του για να τον βοηθήσει.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.