Ο Στέλιος Ρόκκος μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «Πρωινό», όπου μίλησε για την περιπέτεια που αντιμετώπισε με την υγεία του, καθώς και
για τις επιστροφές των ομότεχνών του Νότη Σφακιανάκη και Βασίλη Καρρά στις μουσικές σκηνές.
Συγκεκριμένα, ο τραγουδιστής είπε: «Είμαι μια χαρά, καινούργιος. Ξεβούλωσα, εντάξει. Το προλάβαμε, είναι όλα καλά. Όταν μου είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να κόψω το τσιγάρο, το έκοψα αμέσως».
Όσον αφορά την επιστροφή του Νότη Σφακιανάκη και του Βασίλη Καρρά στις πίστες, ο Στέλιος Ρόκκος σχολίασε: «Με τον Νότη Σφακιανάκη δεν γνωριζόμαστε, έχουμε πει μόνο ένα γεια. Με τον Βασίλη Καρρά θα ανέβουμε και μαζί στην πίστα. Όποτε χρειαστεί είμαι δίπλα, είναι φίλος και τον αγαπώ πολύ».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.