Μαίρη Συνατσάκη: Η φωτογραφία με την κόρη της στις εκλογές - «Της λέω "σήκω πάμε να ψηφίσουμε"»
«Ούτε εκατό χρόνια δεν έχουν περάσει από τότε που μας έδωσαν αυτό το δικαίωμα σε τούτη την χώρα, τ’ακούς;» έγραψε ακόμη, στην ανάρτησή της
Μαζί με την λίγων μηνών κόρη της πήγε να ψηφίσει η Μαίρη Συνατσάκη την Κυριακή. Η YouTuber ανέβασε μέσα από το προφίλ της στο Instagram, μία φωτογραφία, με την ίδια να κρατά αγκαλιά της κόρη της και να χαμογελά.
Στη λεζάντα της ανάρτησής της, η Μαίρη Συνατσάκη έκανε μία αναφορά στο δικαίωμα των γυναικών να ψηφίζουν.
Πιο συγκεκριμένα, έγραψε στη δημοσίευσής της:
«Της λέω Λιβι σήκω πάμε Καλλιθέα να ψηφίσουμε! Ούτε εκατό χρόνια δεν έχουν περάσει από τότε που μας έδωσαν αυτό το δικαίωμα σε τούτη την χώρα. Σε βουλευτικές εκλογές, οι Ελληνίδες ψήφισαν για πρώτη φορά μόλις στις 19 Φεβρουαρίου του 1956. Τ’ακούς;! Πάμε λοιπόν πιτσίνι μου».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town