Τη Μύκονο επέλεξε για τις καλοκαιρινές του διακοπές και ο Τζέιμς Χάρντεν.
Όπως φαίνεται, το νησί των Ανέμων αποτελεί φέτος αγαπημένο προορισμό πολλών διάσημων προσωπικοτήτων, οι οποίοι το επισκέπτονται για να διασκεδάσουν και να περάσουν στιγμές χαλάρωσης, μακριά από τις καθημερινές τους υποχρεώσεις.
Ανάμεσα στα πρόσωπα που ταξίδεψαν στη Μύκονο είναι και ο άσος του ΝΒΑ, Τζέιμς Χάρντεν. Η κάμερα του Mykonos Live TV εντόπισε τον μπασκετμπολίστα σε γνωστό beach bar του νησιού.
Δεν είναι η πρώτη φορά για τον Τζέιμς Χάρντεν που επισκέπτεται το νησί των Ανέμων. Πριν δύο χρόνια, είχε ταξιδέψει ξανά στην Ελλάδα, με τον τότε συμπαίκτη του στους «Brooklyn Nets», Κέβιν Ντουράντ.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.