Με μια οργισμένη ανάρτηση επέστρεψε ο Ορέστης Τζιόβας στο Facebook.
Αφορμή στάθηκε μία εικόνα που κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο, με μικρά παιδιά να παίζουν στην παραλία πάνω σε μία κατασκευή για τη διευκόλυνση πρόσβασης ΑμεΑ στη θάλασσα.
Ο ηθοποιός αναδημοσίευσε μία ανάρτηση από ένα άλλο προφίλ, που γράφει:
«Επιβάλλεται να μάθουμε στα παιδιά μας ότι αυτός ο εξοπλισμός στην παραλία δεν είναι κάποιο παιχνίδι που ανεβαίνουμε, χοροπηδάμε και βουτάμε αλλά αποτελεί απαραίτητο εξοπλισμό για να μπορέσουν να κάνουν συνάνθρωποί μας με κινητικά προβλήματα ένα μπάνιο στη θάλασσα με αξιοπρέπεια».
Κλείσιμο
Αφού το αναδημοσίευσε από το δικό του προφίλ, έγραψε, απευθυνόμενος στους γονείς που επιτρέπουν στα παιδιά τους να παίζουν με τη συγκεκριμένη κατασκευή: «Άντε μοσχάρια. Μην κάνετε τα παιδιά σαν τα μούτρα σας».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town