Η «Barbie» δεν έχει αποσπάσει θετικά σχόλια από τους κριτικούς ταινιών και παρά την τεράστια προώθησή της σε πολλές χώρες, δείχνει να μην κερδίσει θετικά σχόλια.
Η Νία Βαρντάλος, πήρε θέση μέσα από το προφίλ της στο Instagram και στάθηκε απέναντι σε όσους μπαίνουν στη διαδικασία να συγκρίνουν την ταινία με το «Oppenheimer», που στον αντίποδα, έχει «μαγέψει» το κοινό.
Στην ανάρτησή της, έγραψε σχετικά με τη δική της εμπειρία από το πρώτο φιλμ «Γάμος αλά Ελληνικά» ή αλλιώς «My Big Fat Greek Wedding».
«Διαβάζω τις επιθέσεις των επικριτών της «Barbie» σε αντίθεση με τα κανακεύματα για το «Oppenheimer». Και οι δύο ταινίες είναι σπουδαίες, η μία γυρίστηκε από γυναίκα. Η αρχική ταινία "My Big Fat Greek Wedding" πήρε καυστικές κριτικές, ακόμα και για την εμφάνισή μου. Τότε μιλήσατε με τα πορτοφόλια σας και την αγάπη σας, έγινα υποψήφια για βραβείο στην Ακαδημία Όσκαρ συν περισσότερα βραβεία υποκριτικής και σεναρίου. Και μερικές φορές σκέφτομαι τους πιο κακούς κριτικούς που πρέπει να καθίσουν για 20 χρόνια να τρώνε με την οικογένειά τους παραθέτοντας τις ατάκες μου» έγραψε η Νία Βαρντάλος.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town