Τα 38α γενέθλιά της γιόρτασε στα μέσα του Ιουλίου, η Άννα Μενενάκου και τα γιόρτασε με τους πιο κοντινούς της ανθρώπους. Μεταξύ αυτών, ο σύντροφός της, Σωτήρης Τσαφούλιας.
Η ηθοποιός ανέβασε μέσω Instagram ένα βίντεο με την έκπληξη που της είχε ετοιμάσει ο σκηνοθέτης, με τον οποίο είναι ζευγάρι από το 2018. Μετά το τραγούδι των γενεθλίω,, ο Σωτήρης Τσαφούλιας της δίνει ένα τρυφερό φιλί στο στόμα.
«Χαρούμενη και ευγνώμων που έφτασα στα 38 μου χρόνια περιτριγυρισμένη από ανθρώπους που αγαπώ με όλη μου την καρδιά και τους ευχαριστώ που είναι φίλοι μου, σύντροφοι μου και πάμε χέρι χέρι στη ζωή! Εύχομαι Αγάπη, Υγεία, Αφθονία και να θυμόμαστε πως είμαστε αλυσίδα… αν σπάσει ένας κρίκος … σπάει η αλυσίδα!» έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησής της η Άννα Μενενάκου.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.