Μπορεί ο οινοτουρισμός στην Ελλάδα να βρίσκεται ακόμα σε αρχικό στάδιο, ωστόσο στο εξωτερικό και συγκεκριμένα σε χώρες όπως η Γαλλία και η Ιταλία είναι ιδιαίτερα διαδεδομένος, με εκατομμύρια λάτρεις του καλού κρασιού να επισκέπτονται κάθε χρόνο αμπελουργικές περιοχές, με σκοπό να δοκιμάσουν νέες ποικιλίες και γεύσεις
Σύμφωνα με τα οικονομικά στοιχεία οι τουρίστες που ενδιαφέρονται γι' αυτό το είδος του τουρισμού, δαπανούν χιλιάδες ευρώ κατ' άτομο, προκειμένου να ζήσουν την εμπειρία.
Ένας τέτοιος και ιδιαίτερα διαδεδομένος προορισμός είναι η
Προβηγκία της Νότιας Γαλλίας, γνωστή για την παραγωγή του ροζέ κρασιού Lush Blush, το οποίο έχει κατακτήσει την υψηλή γαστρονομία με τα αρώματα και τη γεύση του.
Στην καρδιά της Προβηγκίας, βρίσκεται ο διάσημος αμπελώνας του Chateau De Berne με ιστορία οινοπαραγωγής τουλάχιστον 300 ετών και έναν αμπελώνα 1200 στρεμμάτων που περικλείεται από την παρθένα φύση του νότου. Από τον Chateau de Berne παράγονται αποκλειστικά και μόνο ροζέ κρασιά, που εκφράζουν σε βάθος τον χαρακτήρα της περιοχής.
Δημιουργοί του Lush Blush ο master της οινοποιίας Alexis Cornu και o ιδρυτής της εταιρίας Lush Blush Rosé, Paul Bramley.
Ο Alexis Cornu έχει σπουδάσει στη Γαλλία (Bordeaux, Montpellier) και στη Γερμανία, αφιερώνοντας τη ζωή και την καριέρα του στη βιομηχανία της οινοποιίας. Έχει εργαστεί στο Μπορντό, την Αυστραλία, την Προβηγκία, την κοιλάδα του Ρον και την Ιαπωνία : «Δεν υπάρχει τυπική ημέρα στη ζωή ενός παραγωγού οίνου. Το κλειδί για τη δημιουργία των καλύτερων δυνατών οίνων είναι να ακούτε και να προσαρμόζεστε στους ρυθμούς της φύσης. Με παρατηρητικότητα, αίσθηση και αντίδραση.»