Ο Γιώργος Καραμίχος έκανε δηλώσεις κι αναφέρθηκε στο τηλεπαιχνίδι που παρουσιάζει στην ΕΡΤ, τα νούμερα τηλεθέασης, αλλά και τον ρατσισμό που επικρατεί στην Ελλάδα.
Ο ηθοποιός έκανε δηλώσεις στις τηλεοπτικές κάμερες. Απόσπασμα από αυτές προβλήθηκε στην εκπομπή «Happy Day».
«Οι Έλληνες είμαστε βαθιά ρατσιστές. Ακόμα μας ενδιαφέρει τι θα πει ο γείτονας. Έχουμε δρόμο ακόμα για το προνόμιο της αδιαφορίας, του να μη μας νοιάζει τι χρώμα μαλλί έχει και τι φοράει ο γείτονας. Τα παιδιά μας είναι σε καλύτερη μοίρα, δεν τους νοιάζει η σεξουαλική ταυτότητα του άλλου», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cwizjb6pjovt)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στο τηλεπαιχνίδι της ΕΡΤ. «Δεν νιώθω κανέναν ανταγωνισμό στο παιχνίδι, περνάω καλά. Προς το παρόν, δεν θέλω να παρουσιάσω κάτι άλλο. Πριν το παιχνίδι, είχα αρνηθεί πολλές προτάσεις. Μου αρέσει όταν σνομπάρω κάτι χρόνια, μετά να το κάνω», είπε.
Τέλος, πρόσθεσε: «Δεν με απασχολούν τα νούμερα τηλεθέασης».
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!