Κι όμως. 880.598 χιλιάδες τηλεθεατές παρακολούθησαν την πρεμιέρα της νέας κωμικής σειράς του Star, «Στα σύνορα». Οι άντρες 18 -24 σε ποσοστό 24%. Το βράδυ της Παρασκευής 801.593 χιλιάδες τηλεθεατές παρακολούθησαν την κωμική σειρά του Alpha «Φόνοι στο καμπαναριό». Οι γυναίκες 18- 24 σε ποσοστό 38,2. Αμφότερες οι σειρές στο δυναμικό κοινό έσπασαν το φράγμα του 20%. Καμία έκπληξη. Ηταν καιρός πια η κωμωδία, η σύγχρονη κωμωδία, να πάρει πίσω το αίμα της. Κουράστηκε ο κόσμος να βλέπει δυστυχία, εγκλήματα, κλάματα, αδιέξοδα και δραματικές σειρές εποχής. Ηρθε η κωμωδία και απέδειξε ότι, όταν υπάρχει κάτι καλό, ο κόσμος θα το δει και την τηλεόραση θα επιλέξει. Αλλά πλέον είναι αργά για δάκρυα…
Τα Σαββατοκύριακα, πολύ σοφά, ο ΑΝΤ1 και το Mega επενδύουν σε καλά τηλεπαιχνίδια. Το «Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος» με τον Γρηγόρη Αρναούτογλου, σε πολύ καλή φόρμα, και το «The Chase» με την Μαρία Μπεκατώρου επίσης φορτσάτη. Ωραία προγράμματα, με καλή πληροφορία και αποδεδειγμένα καλού περιεχομένου διαχρονικά format.
Κλείσιμο
Μακριά από τις πολύ καλές περσινές επιδόσεις του «Ο Παράδεισος των κυριών» στον Alpha. Από Δευτέρα που επιστρέφουν οι «Ράδιο Αρβύλα» στη ζώνη, η πίεση που θα ασκηθεί θα είναι μεγαλύτερη…
Κουραστικές οι αντιπαραθέσεις των παρουσιαστριών και των λοιπών συνεργατών στις πρωινές εκπομπές. Είπα, είπες και το κακό συναπάντημα. Μέσα σ’ όλα έχουμε και τα «πεσίματα». Που έτσι και δεν έχεις πλύνει αυτοκίνητο, θες ν’ ανοίξει η γη να σε καταπιεί…
Πόσες φορές, Παναγιά μου, θα δούμε την Μέγκι Ντρίο και την Ραμόνασε ρόλο τηλεκριτικών - γιαλαντζί; Λιγοθυμιά πια θα μας βρει…
Πάντως ακόμη πιο ενδιαφέρουσα από μία ενδεχόμενη συμμετοχή της Ραμόνα στο «My style rocks» θα ήταν μία συνύπαρξή της με Σοφία Χατζηπαντελή. Ακρως απολαυστικό όλο αυτό που συνέβη στα πλατό και παρακολουθήσαμε σήμερα.
Συνεχίζουν πολλά τηλεοπτικά πρόσωπα, τα οποία μάλιστα ονειρεύονται και τηλεοπτική μετεξέλιξή τους, να απασχολούν όχι με την δουλειά τους αλλά για λάθος λόγους. Κατάντησαν βαρετοί. Και αυτοί και οι λόγοι.
«Είμαι απλός άνθρωπος, προέρχομαι από μια φτωχή οικογένεια που με έμαθαν να σέβομαι τα πάντα. Θα δείξω τον ίδιο σεβασμό σε έναν εργαζόμενο και τον ίδιο σεβασμό στον πρωθυπουργό. Απαιτώ και εγώ τον σεβασμό όταν κάποιος μιλάει μαζί μου». Τεράστιος Νίκος Γκάλης, σήμερα στην «Ελένη». Επιτυχία και μπράβο.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cwls840qnmp5)
Κουίζ: ποιος πανελίστας κριτικάρει έντονα κατά παραγγελία; (ως προς το περιεχόμενο)
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town