Παναγιώτης Εξαρχέας για τη σειρά «Γιατρός»: Η σχέση του Δημήτρη και της Δανάης είναι καρμική
Ο ηθοποιός που υποδύεται τον Δημήτρη στη δραματική σειρά του Alpha έδωσε κι ένα spoiler για την πλοκή
Ο Παναγιώτης Εξαρχέας υποδύεται τον Δημήτρη στον «Γιατρό», το ιατρικό δράμα το οποίο παρουσιάζεται κάθε Δευτέρα στις 22:40 στον Alpha, κι έχει κερδίσει τις εντυπώσεις όπως και τα νούμερα τηλεθέασης. Ο Παναγιώτης Εξαρχέας μιλώντας στη «Super Κατερίνα» και τον Γιάννη Πουλόπουλο αναφέρθηκε στις εξελίξεις της σειράς κι έδωσε spoiler!
Ο Δημήτρης (Αποστόλου), ο ήρωας που υποδύεται ο Παναγιώτης Εξαρχέας στο «Γιατρό», είναι ένας απ’ τους νεότερους εκπαιδευόμενους γιατρούς του νοσοκομείου. Ευγενικός, χαμογελαστός και πάντα έτοιμος να βοηθήσει. Ξεκινάει στο νοσοκομείο την ημέρα του ατυχήματος του Ανδρέα, αλλά ο ίδιος τον ξέρει απ’ όταν ήταν ακόμα έφηβος, αφού τον έσωσε από εμβολή αερίου στο αίμα του, η οποία κόντεψε να τον οδηγήσει στον θάνατο - χρειάστηκε να του κόψουν το δεξί του πόδι κάτω από το γόνατο. Από τότε ήξερε ότι ήθελε να γίνει γιατρός.
Ο Δημήτρης έχει σχέση, επαγγελματική κι όχι μόνο, με μία συνάδελφό του, τη Δανάη (Τζωρτζίνα Λιώση). Η σχέση τους περνάει από σκαμπανεβάσματα. Θα τους δούμε μαζί; «Δεν θα γίνει πολύ σύντομα αυτό. Έχουμε πολλές εξελίξεις, πολλά πράγματα θα συμβούν ανάμεσά τους. Η σχέση του Δημήτρη και της Δανάης είναι καρμική» απαντά. Ο Δημήτρης έχει ένα πρόσθετο μέλος, κάτι που κρύβει επιμελώς από όλους, όπως και από τη Δανάη. Όταν της το αποκαλύψει εκείνη «θα σοκαριστεί. Όλο αυτό θα φέρει μια πολύ καινούργια πραγματικότητα ανάμεσά τους. Στο χέρι τους είναι πώς θα καταφέρουν να υπερβούν αυτό το κομμάτι και να συνεχίσουν».
Κλείσιμο
Για τη σχέση του Αντρέα με τη Σοφία υπογράμμισε ότι «η Σοφία θέλει πολύ να μιλήσει στον Αντρέα και να του αποκαλύψει ότι υπήρξαν ζευγάρι». Συγκεκριμένα ανέφερε ότι «η Σοφία είναι κοντά στην αποκάλυψη πως ήταν ζευγάρι με τον Αντρέα. Αυτό θα φέρει μια καινούρια ανατροπή στις εξελίξεις μεταξύ τους αλλά και με την Άννα αλλά και σε συνδυασμό με όλα τα αυτά που πρόκειται να συμβούν».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town