![Πύρρος Δήμας - Αφροδίτη Σκαφίδα: Ο έρωτας μετά τη μεγάλη απώλεια και ο ερχομός του παιδιού τους](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2023-10-04/skafida-dimas98393.jpg)
![Σηπτικό σοκ: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε για τη σήψη και τους κινδύνους για την υγεία](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-22/surgerysok_1258770424.jpg)
Προ ολίγων ημερών, η Αφροδίτη Σκαφίδα, είχε πει στο «Super Κατερίνα» ότι: «Είμαι στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης, βαδίζω προς τον έκτο. Έχω μια προσμονή. Έχεις το άγχος για το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα, αν θα έχω εύκολη εγκυμοσύνη, πως θα είναι τα πρώτα βήματα με ένα νέο μέλος στην οικογένεια».
Αναφερόμενη στον σύντροφό της, η πρώην παίκτρια του Survivor δήλωσε: «Έχω θετική σκέψη. Θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά γιατί έχω έναν άνθρωπο που με στηρίζει. Η μεγαλύτερη αγωνία μου είναι αν θα έχει υγεία και αν όλα μετά στη ζωή του/της θα εξελιχθούν όπως πρέπει. Το φύλο του μωρού το γνωρίζουμε αλλά δε θα ήθελα να το πω».
Η είδηση της εγκυμοσύνης της
Στις αρχές του Οκτωβρίου, έγινε γνωστό ότι ο Πύρρος Δήμας και η Αφροδίτη Σκαφίδα θα υποδεχτούν το πρώτο τους παιδί μαζί. Οι φωτογραφίες της αθλήτριας και πρώην παίκτριας του Survivor, τη έδειχναν να φορά ένα πράσινο εφαρμοστό φόρεμα, με εμφανή τη φουσκωμένη κοιλιά της.
Το ζευγάρι είχε δώσει τότε το παρών στην εκδήλωση για την υποψηφιότητα της Αφροδίτης Σκαφιδά στις περιφερειακές εκλογές, αλλά δεν είχε κάνει κάποια σχετική ανακοίνωση.
Δείτε τις φωτογραφίες που είχαν κυκλοφορήσει
Φωτογραφίες: NDPPHOTO