![Κωνσταντίνος Πλεύρης - Τζόρτζια Σιακαβάρα: Παντρεύτηκε το ζευγάρι](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2023-12-21/siakavara_pleyris333.jpg)
![Σας λείπει σίδηρος; Τρεις λόγοι που εμποδίζουν την απορρόφησή του και προκαλούν αναιμία](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-18/woman_meat_iStock-534471157__1_.jpg)
Αμαρτίαι πατέρων παιδεύουσι τέκνα
— Θάνος Πλεύρης (@thanosplevris) December 21, 2023
Με σαρκαστική διάθεση, ο Κωνσταντίνος Πλεύρης είχε δηλώσει την ίδια μέρα: «Με προστατεύει διότι λόγω ηλικίας, μιας και είναι πολύ μεγαλύτερή μου, έχει το μητρικό φίλτρο. Ο γάμος είναι ένα απαραίτητο γεγονός για τη διαιώνιση του είδους. Ο γάμος μας είναι κάτι βέβαιο».
Στην ερώτηση για το πώς έκανε την πρόταση γάμου στη σύντροφό του, ο 84χρονος είπε στο ίδιο ύφος: «Πήγα με το άλογό μου, κατέβηκα έβγαλα το σπαθί, με λουλούδια, είχε μια σκάλα ανέβηκα επάνω».