OΓιώργος Δασκουλίδης και ο Σπύρος Σπυράκος θυμήθηκαν τα παλιά χρόνια που εμφανίζονταν μαζί σε κέντρο διασκέδασης και περιέγραψαν μερικά από τα πιο χαρακτηριστικά συμβάντα στην κάμερα του «Πάμε Δανάη».
Όπως είπε ο Γιώργος Δασκουλίδης: «Όταν ήρθε ο Σπύρος Σπυράκος στο σχήμα που τραγουδούσα το εκτινάξαμε. Θυμάμαι περιόδους που περίμεναν στις 7:00 το πρωί 150 άτομα να αδειάσει τραπέζι για να μπουν στο μαγαζί». Ο Σπύρος Σπυράκος συμπλήρωσε: «7 η ώρα το πρωί το μαγαζί έβγαζε γάλα έξω, για τους ξενύχτηδες».
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy96p24yzkup)
Ο Σπύρος Σπυράκος συνέχισε, λέγοντας: «Την πρώτη φορά που βρεθήκαμε μαζί στην πίστα ήμασταν πολύ ωραία ντυμένοι και κάναμε έναρξη με ένα τραγούδι του Βαρδή. Αποφασίζαμε στην πίστα επιτόπου ποιος θα τραγουδήσει» και ο Γιώργος Δασκουλίδης απάντησε: «Αν είχα κάποια δική μου παρέα στα τραπέζια έλεγα “Σπύρο τραγούδα, πάω να κάτσω με την παρέα μου”».
Οι δύο τραγουδιστές δεν τσακώθηκαν ποτέ για τη μαρκίζα. Με τα χρόνια έγιναν φίλοι και κουμπάροι.
Ο Γιώργος Δασκουλίδης είπε: «Είχαν τσακωθεί στο μαγαζί δυο παρέες, γιατί ήθελαν να πετάξουν όλα τα λουλούδια του μαγαζιού. Δεν θυμάμαι που βρέθηκε η χρυσή τομή, ο επιχειρηματίας έφερε κι άλλα λουλούδια. Όταν μου άρεσε μία κοπέλα και του άρεσε και του Σπύρου, μου έλεγε ότι μίλαγε σαν βλάχα για να ξενερώσω και μετά πήγαινε ο Σπύρος και… έβρισκε τη λύση».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town